Okumuş çocuklar!

Sadabad Koleji, öğrencilere kitabı sevdirebilmek için sürekli olarak ünlü yazarların konuk olduğu etkinlikler düzenledi. Yılsonu çarpıcı sonuçlar elde edildi
 
Sadabad Koleji , bu yıl müfredat programlarının yanı sıra, `okuma şenliği`, `karakter eğitimi` ve `erdem eğitimi` sadece bu okula özgü programlar uyguladı. En çok da ünlü yazarların konuk olduğu `okuma şenliği` ilgi gördü. Yılsonu değerlendirmesinde, bol bol kitap okuyan ve kitabı çok seven `okumuş çocuklar` öne çıktı. Okulda, `okuma şenliği`ne çok büyük önem verildi. Öyle ki, öğrenciler güne okuyarak başladı ve her günün ilk vakti okuma saati olarak öğrencilere ayrıldı. Her hafta yeni bir kitap, yeni bir dostla tanışıldı. Böylece haftada bir, yılda otuz altı kitap okundu. Haftanın kitabı öğretmenle değerlendirildi. Üstelik de öğrenciler haftanın kitabının yazarı ile etkinliklerde bir araya geldi.
 
ÜNLÜ YAZARLAR OKULDA! 
 
Yıl boyunca Nuran Turan , Şengül Gülbahçe , Sevinç Kuşoğlu , Yılmaz Erdoğan , Sema Maraşlı , M. Ruhi Şirin , Besim Taştan , Halis Kuralay, Dağıstan Çetinkaya , Neval Güler , Yusuf Çağlar , H. Salih Zengin , Bestami Yazgan ve son olarak Burhan Eren öğrencilerle bir araya gledi. Öğrenciler de yılsonu `Yazarlar şöleni` düzenledi. İçindeki çocuğu yaşatan ve bunu da eserlerine yansıtan günümüz yazarlarından Melike Gündüz , Melek Çe , İsmail Bilgin , Mevlana İdris , Hatice Bababavatan, Uğur ve Yıldız Çelik, öğrencilerin şenliğine katıldı. Öğrenciler yazarlara, şenlikte bir de sürpriz yaptı: Yazarların kitaplarındaki `kahraman `ları, öğrenciler tarafından sahnede canlandırıldı.