Bugün Engellilerin Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması nedeniyle, çeşitli etkinlikler düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan programda daha sonra ‘Sevgi Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Gün boyu devam eden programlara Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş de katıldı.

Tüm dünyada engelliler için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Manisa’da da gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle kutlandı. Etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, Manisa’da faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı. Törende Manisa Büyükşehir Belediyesi adına Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Elçin Yörükoğlu çelenk sunumunu gerçekleştirdi.

Sevgi Yürüyüşü yapıldı

Çelenk sunma töreninin ardından CBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan dans gösterisi sunuldu. Daha sonra 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ‘Sevgi Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüş, Kültür Merkezi’ne kadar devam etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Mehteri’nin eşliğinde yapılan yürüyüşte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu yürüyüşe katılanlara karanfil dağıttı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında daha sonra Kültür Merkezi Fuaye salonunda gerçekleştirilen İşkur Engelliler Kariyer Günü etkinliği yapıldı. 20 firmanın yer aldığı etkinlikte engelli vatandaşlar iş görüşmesi fırsatı buldu. Ardından Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin yaptığı eserlerin yer aldığı resim sergisi açıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından yazar Halis Kuralay tarafından Özel Eğitim ve Engelleri Anlamak’ isimli seminer verildi.