YAPABİLİRSİNİZ

Yazarlar Okullarda programı çerçevesinde “Yapabilirsiniz” Konulu söyleşi programının konuğu yazar Halis Kuralay’dı.

Yazarlar Okullarda programı çerçevesinde “Yapabilirsiniz” Konulu söyleşi programının konuğu yazar Halis Kuralay’dı.

Kendisi doğuştan görme engelli olan yazar Halis Kuralay, Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

16 Nisan perşembe günü öğrencilerimizle buluşan Halis Kuralay, esprili ve akıcı konuşma üslubuyla öğrencilerimizle bir saati aşan bir söyleşi gerçekleştirdi.

Başta kendisi olmak üzere engelli insanların karşılaştığı olayları ve engellilerle iletişim konusunda yaşanılan olumsuzlukları anlatan Halis Kuralay, çocukluk günleri, Körler okulu, Büyükçekmece lisesi ve Boğaziçi üniversitesi yıllarındaki yaşadığı tecrübeler ve özellikle öğretmenlik yaptığı dönemlerde karşılaştığı olayları mizahi bir anlatımla öğrencilerimizle paylaştı.

Öğrencilerimizin dikkatli bir şekilde takip ettiği söyleşi programında Halis Kuralay, hiç bir engelin insanın başarısını engellemeyeceğini, insanın önündeki en büyük engelin insanın yine kendisi olduğunu belirtti.

Halis Kuralay, bir insanın başarılı olabilmesini üç şarta bağlıyor: hayal kurmak, planlı olmak ve yaptığı planı uygulamak.

 

“Yapabilirsiniz” Konulu söyleşi programının sonunda Halis Kuralay kitaplarını imzaladı.