Eğitim Her Engeli Aşar

Engellileri ve özel eğitimi tanıtmak, toplumu engelliler konusunda bilinçlendirmek ve özel eğitime ihtiyaç duyan bireylere ulaşabilmek maksadıyla Beyazay tarafından başlatılan eğitim projesi kapsamında ilk olarak Şehremini ve Pertevniyal Lisesi öğrencileri bilgilendirildi.

19 Şubat tarihinde Şehremini Lisesi ve Pertevniyal Lisesi'nde gerçekleşen seminerlere, İstanbul Milletvekili Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Beyazay Derneği Genel Sekreteri İlham Kahraman, Dr. Aylin Çiftçi, İstanbul Üniversitesi Elektirik-Elektronik Mühendisliği Araştırma Görevlisi Mahmut Yalçın ile öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Şehremini Lisesi Konferans Salonu'nda saat 10:00'da gerçekleşen organizasyonda öğrencilere engellilik, engel grupları, engellilerin eğitimi ve engellilerin eğitiminde kullanılan araçlarla ilgili Dr. Aylin Çiftçi tarafından bilgiler verildi. Engellilik ile ilgili broşürlerin dağıtıldığı ve engellilerin eğitimi ile ilgili bir de film gösteriminin yapıldığı seminerde Halis Kuralay öğrencilerle özel eğitim konusundaki bilgi ve deneyimlerini paylaştı.