Engelli olmak başarıya engel değil

İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay, engelli olmanın başarıyı engellemediğini belirterek, azmin ve gayretin sonucu başarının da geleceğini söyledi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Beyazay Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü ''Eğitim Her Engeli Aşar'' projesi kapsamında, İskenderun’da düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay katıldı. 
Aynı zamanda görme engelli olan Halis Kuralay, ‘Eğitim her engeli aşar’ konulu konferans verdi.
Kuralay, Türkiye genelinde yaşayan engellilere devletin sahip çıktığını belirterek, bu bağlamda başlatılan kampanyaların amacına ulaşması için önemli mesafeler alındığına vurgu yaptı. 
Türkiye'nin hiçbir yerinde eğitim almayan engelli kalmaması için projenin hayata geçirildiğini ve 81 ilde tanıtımının yapıldığını anlatan Kuralay, azim ve gayretin engelleri yıkacağını belirtti.
Kuralay, “Her zaman eğitim ve hizmet anlayışı ile çalıştım. İnsanları doğru yola gitmeleri için çaba sarf ettim. Bu nedenle eğitim tüm engelleri aşacağına yürekten inanıyorum” dedi. 
Belediye kültür merkezinde gerçekleştirilen konferansa Kaymakam Ali İhsan Su, Ak Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun, AK Parti Belediye Meclis üyesi Erol Akın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Mursaloğlu, Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve davetliler katıldı.