Seminerler

SAKATLAR HAFTASI

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Özürlüler Merkezi tarafından Sakatlar Haftası nedeniyle özel bir program gerçekleştirildi.

Daha Fazla
ENGELLİLER VE MOTİVASYON

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü kentteki okullarda bulunan Rehber öğretmenlere yönelik “Engelliler ve Motivasyon” semineri düzenledi.

Daha Fazla
Eğitim Her Engeli Aşar

05 Mart 2007 Pazartesi günü HASAL önemli konuklar ağırladı. Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Lokman AYVA ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Bölümü Şube Müdürü Halis KURALAY, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beyaz Ay Derneğinin "EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR" başlıklı çalışması doğrultusunda öğrencilerimize hitap ettiler.

Daha Fazla
Eğitim Her Engeli Aşar

Beyazay, tüm resmi ve özel orta dereceli okul öğrencilerini engellilik konusunda bilinçlendiriyor.

Daha Fazla
Görme Engelli Yazar Kabartma Kuran-ı Kerim Okudu

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen konferansa katılan Yazar Halis Kuralay, konferansın sonunda kabartma yazıyla yazılan Kuran-ı Kerim okudu.

Daha Fazla
ENGELSİZSİNİZ

Engelliler Günü dolayısıyla okulumuz Engellilerle Dayanışma Kulübü tarafından düzenlenen “Engelli Olarak Yaşamak” Konulu söyleşi programının konuğu yazar Halis Kuralaydı.

Daha Fazla
Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Platformu

03.12.2015 Tarihinde saat 14.00’te Dünya Engelliler Günü ve GÖR-BİL projemizin açılış galasını Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik.

Daha Fazla
Engelli olmak başarıya engel değil

İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay, engelli olmanın başarıyı engellemediğini belirterek, azmin ve gayretin sonucu başarının da geleceğini söyledi.

Daha Fazla
Bugün Engellilerin Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması nedeniyle, çeşitli etkinlikler düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan programda daha sonra ‘Sevgi Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

Daha Fazla
İMKAN VERİN, İMKANSIZI İSTEYİN

Okul müdürlerine “Özel Eğitim ve Engelleri Anlamak” semineri veren Eğitimci Yazar Halis Kuralay, toplumun yüzde 10’nun engellilerden oluştuğunu belirterek, bunların yok saymakla yok edilemeyeceğini söyledi.

Daha Fazla
ENGELSİZ YARINLARA

Halis Kuralay, Dünya Özürlüler Haftası dolayısıyla Özel Aziziye Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Yarınlara’ konulu seminere katıldı.

Daha Fazla
YAPABİLİRSİNİZ

Yazarlar Okullarda programı çerçevesinde “Yapabilirsiniz” Konulu söyleşi programının konuğu yazar Halis Kuralay’dı.

Daha Fazla
Eğitimci-Yazar Halis Kuralay´ı okulumuzda ağırladık.

12. sınıf öğrencilerimize motivasyon semineri 10 Ekim´de Halis Kuralay tarafından verildi.

Daha Fazla
Halis Kuralay’dan anlamlı seminer

Seminer sonunda kitaplarını imzalayan yazarımıza ve katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Daha Fazla
Veli Eğitim Semineri

Veli Eğitim Semineri Eğitimci - Yazar Halis KURALAY 16 Ocak Cumartesi bizlerle oldu.

Daha Fazla