SAKATLAR HAFTASI

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Özürlüler Merkezi tarafından Sakatlar Haftası nedeniyle özel bir program gerçekleştirildi.

Programa Bayrampaşa Kaymakamı Durmuş Gençer, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, öğretmen, öğrenci ve pek çok davetli katıldı.

Bayrampaşa Belediyesi Kültür salonunda gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak katılan ve kendisi de görme engelli olan İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay; engellilerde motivasyon konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Görme, işitme, zihinsel, bedensel ve benzeri durumda hayatını sürdüren engellilerin yaşantılarını kolaylaştırmak düşüncesiyle yapılan bazı davranışların, aksine onların hayatını daha da zorlaştırdığını, onların sosyal hayata adaptasyonunda motivasyonlarının düşmesine sebep olduğunu belirterek, engellilere fırsat verilmesinin önemine değindi.

Engellilerin neler yapabildikleri içerikli slayt gösterisinin ardından Kerim Altınok ve Selim Altınok tarafından müzikal ve konuşmaların yer aldığı program “Kayıp Balık Nemo” isimli betimleme film gösterimi ile sona erdi.